Կուտակային կենսաթոշակային ֆոնդերի եկամտաբերությունը
Հավասարակշռված, Պահպանողական և Կայուն եկամտային ֆոնդերի միջոցների հանրագումարը 2021թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ կազմել է շուրջ 249 մլրդ դրամ:
ՀՀ-ում և արտերկրում կատարված ներդրումները ներառում են տարբեր ակտիվների դասեր, ինչպիսիք են՝ ՀՀ պետական և կորպորատիվ պարտատոմսերը, արտասահմանյան պարտատոմսերի և բաժնետոմսերի ֆոնդերը, բանկային ավանդները:
Հաշվետու եռամսյակի համար երեք ֆոնդերի եկամտաբերությունը դրական է, համապատասխանաբար՝ հավասարակշռված ֆոնդի եկամտաբերությունը կազմել է 2.1%, պահպանողական ֆոնդի եկամտաբերությունը կազմել է 2.0%, կայուն եկամտային ֆոնդինը՝ 1.1%: Ստեղծման պահից միջին տարեկան եկամտաբերությունը հետևյալն է. հավասարակշռված ֆոնդ 9.0%, պահպանողական ֆոնդ 8.7%, կայուն եկամտային ֆոնդ 7.9%:

THE PERFORMANCE OF PENSION FUNDS
The 47 billion AMD of assets from the 249 billion AMD of total AUM managed by Amundi-Acba, are the result of professional management.
The assets under management of Balanced (AMBAL), Conservative (AMCON) and Fixed Income (AMFIX) funds was about 249 billion AMD as of December 31, 2021. Local and foreign investments include different types of asset classes, such as government and corporate bonds, ETF and Equities, bank deposits.
For reporting quarter, the performance of three funds is positive, respectively, the performance of the Balanced fund was 2.1%, for the Conservative fund was 2.0%, for the Fixed Income 1.1%. Since inception annualized performance of 3 funds is as follows: Balanced fund 9.0%, Conservative fund 8.7%, Fixed income fund 7.9%.